Progi sporządzenia dokumentacji podatkowej cen transferowych – wyjaśnienie MF


Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiły się kolejne odpowiedzi Ministra w zakresie dokumentacji podatkowej cen transferowych w związku z wystosowanymi interpelacjami poselskimi w następujących sprawach:

  • ustalenia czy progi dotyczące sporządzania dokumentacji podatkowej cen transferowych w przypadku podatkowych grup kapitałowych należy odnosić do PGK jako całości czy osobno do poszczególnych spółek wchodzących w skład PGK,
  • ustalenia czy w przypadku spółki niebędącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych okresem, który powinien być podstawą do określenia progów w zakresie sporządzenia dokumentacji podatkowej cen transferowych jest rok obrotowy tej spółki.

Ministerstwo poinformowało również, że pracuje nad rozwiązaniami systemowymi związanymi z problemami z wypełnianiem uproszczonego sprawozdania CIT-TP w kontekście podatkowych grup kapitałowych oraz PIT-TP/CIT-TP w kontekście funkcjonowania spółek niebędących podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych.

Jednocześnie w związku z coraz liczniejszymi pytaniami z zakresu uproszczonego sprawozdania CIT-TP zapraszamy serdecznie na organizowane przez nas szkolenie. >> szczegóły tutaj<<

Poniżej linki do odpowiedzi MF:
Odpowiedź MF na interpelację nr 18590.pdf
Odpowiedź MF na interpelację nr 18591.pdf 

Udostępnij Tweet Udostępnij